| Autor |
Zpráva |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Vitezslav píše: Jak dlouho se může baterka nabíjet?
Záleží na nabíjecím proudu. Klidně mnoho dnů v kuse.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 11.1.09, 17:54 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
Šemik píše: Vitezslav píše: Jak dlouho se může baterka nabíjet? Záleží na nabíjecím proudu. Klidně mnoho dnů v kuse.
ba i let v kuse to jsem viděl v telefonních ústřednách tam akumulátory používaly prej na vyhlazení proudu, ty aku vřely mnoho let v kuse a jen tam dolívali vodu miloš
|
| 11.1.09, 18:06 |
|
 |
|
Vitezslav
Registrován: 6.7.06, 19:47 Příspěvky: 543 Bydliště: MOST
|
Měla by to být 5A.Já původně myslel,že jsem ji přebil.
_________________ Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008
|
| 11.1.09, 18:17 |
|
 |
|
vopaje
Registrován: 29.1.06, 20:56 Příspěvky: 819 Bydliště: jih vysočiny
|
Ano,na proudu záleží.Pokud nabíjíš 1/10,je to cca 8-10hod.Vypnout,nechat odplynovat,změřit hustotu a podle potřeby dobíjet.Na toto téma je plno názorů,rad a pokynů.čus
_________________ A máš kostru? - ,,asi jo"
|
| 11.1.09, 18:18 |
|
 |
|
Milan Koukal
Registrován: 8.12.06, 13:20 Příspěvky: 947
|
to nafouknutí je normální jev toho že tu baterku delší dobu přebíjíš a ty články se zahřejí víc než je zdrávo a ten plast na té baterce se začne kroutit, být tebou tak vyhodím první nabíječku a potom baterku (automat je automat připojíš na baterku až je nabytá tak vypne) 
|
| 11.1.09, 19:17 |
|
 |
|
Vitezslav
Registrován: 6.7.06, 19:47 Příspěvky: 543 Bydliště: MOST
|
No tak koukám,že se mi to nabití vyplatilo. 
_________________ Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008
|
| 11.1.09, 19:34 |
|
 |
|
Luboš
Registrován: 8.1.06, 02:11 Příspěvky: 286 Bydliště: ČR
|
Pokud dodává dostatečný prod, drží kapacitu a obal není nikde praklý, tak bych ji zatím v provozu nechal. Vybuchnout nemůže...
|
| 11.1.09, 23:51 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14999 Bydliště: Havířov
|
Vy by jste chtěli pořád něco vyhazovat! Baterie pokud není poškozená, tak bych ji nechal, ale pravidelně bych ji kontroloval. Nabíječku bych zkontroloval, musí dávat potřebně napětí a proud. Na baterii 44Ah bych použil nabíječku 4-4,5A a napětí kolem 16V. Čím je proud nabíječky ale větší, tím kratší dobu se má baterie nabíjet. U nabíječky kolem 5A bych nabíjel max. 8hodin. Lepší je podle mého nabíjet proudem třeba 4,5A a když začne plynovat, tak ubrat na asi polovinu. Potom by měla nabíječka sama ubírat podle baterie. Já tak nabíjím a baterka si nestěžuje. Je sice pravda, že teď v zimě zlobí, ale to je tím, že už je moc stará, min. 4 roky.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 16.1.09, 19:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|