Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Nafouklá baterie 
Autor Zpráva

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Vitezslav píše:
Jak dlouho se může baterka nabíjet?


Záleží na nabíjecím proudu. Klidně mnoho dnů v kuse.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


11.1.09, 17:54
Profil
Příspěvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Šemik píše:
Vitezslav píše:
Jak dlouho se může baterka nabíjet?


Záleží na nabíjecím proudu. Klidně mnoho dnů v kuse.



ba i let v kuse to jsem viděl v telefonních ústřednách tam akumulátory používaly prej na vyhlazení proudu, ty aku vřely mnoho let v kuse a jen tam dolívali vodu miloš


11.1.09, 18:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.06, 19:47
Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Měla by to být 5A.Já původně myslel,že jsem ji přebil.

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


11.1.09, 18:17
Profil

Registrován: 29.1.06, 20:56
Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Ano,na proudu záleží.Pokud nabíjíš 1/10,je to cca 8-10hod.Vypnout,nechat odplynovat,změřit hustotu a podle potřeby dobíjet.Na toto téma je plno názorů,rad a pokynů.čus

_________________
A máš kostru? - ,,asi jo"


11.1.09, 18:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.06, 13:20
Příspěvky: 947
Příspěvek 
to nafouknutí je normální jev toho že tu baterku delší dobu přebíjíš a ty články se zahřejí víc než je zdrávo a ten plast na té baterce se začne kroutit, být tebou tak vyhodím první nabíječku a potom baterku (automat je automat připojíš na baterku až je nabytá tak vypne) 8)


11.1.09, 19:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.06, 19:47
Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
No tak koukám,že se mi to nabití vyplatilo. :(

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


11.1.09, 19:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.06, 02:11
Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Pokud dodává dostatečný prod, drží kapacitu a obal není nikde praklý, tak bych ji zatím v provozu nechal. Vybuchnout nemůže...


11.1.09, 23:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14999
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Vy by jste chtěli pořád něco vyhazovat! Baterie pokud není poškozená, tak bych ji nechal, ale pravidelně bych ji kontroloval. Nabíječku bych zkontroloval, musí dávat potřebně napětí a proud. Na baterii 44Ah bych použil nabíječku 4-4,5A a napětí kolem 16V. Čím je proud nabíječky ale větší, tím kratší dobu se má baterie nabíjet. U nabíječky kolem 5A bych nabíjel max. 8hodin. Lepší je podle mého nabíjet proudem třeba 4,5A a když začne plynovat, tak ubrat na asi polovinu. Potom by měla nabíječka sama ubírat podle baterie. Já tak nabíjím a baterka si nestěžuje. Je sice pravda, že teď v zimě zlobí, ale to je tím, že už je moc stará, min. 4 roky.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


16.1.09, 19:56
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.017s | 11 Queries | GZIP : Off ]