| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| generator impulsu https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=11158 |
Stránka 1 z 3 |
| Autor: | Jiri [ 26.5.08, 20:46 ] |
| Předmět příspěvku: | generator impulsu |
kluci elektronici..moc nezkoumejte na co to potrebuju...ale..dokazal by nekdo postavit asi tohle...potrebuju obvod kterej v okamziku rozpojeni kladivka...doda impuls pro vysokotlakej vstrik radove milisekundy....a potrebuju delku tech impulsu regulovat nejakym potenciometrem..od nuly...nekam...proudove naroky pro ten vstrik budou asi tak v amperech...puvodni pruzer dratu k nemu asi 1.5mm..ma nekdo napad...uz sem to resil s Matthesem....predem diky |
|
| Autor: | Matthes [ 26.5.08, 21:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ja taky uz vim prd s temahle vecma ... ale predpokladam ze z kladivka by se bral signal ktery by poustel casovac ... delka impulzu casovace se obvykle steluje nejakym RC. Takze bychom plyn napojili na pocemtyvolemetr a tim bychom menili odpor a tim dobu kterou trva impulz, pak na vykonny tranzistor na vstrik. |
|
| Autor: | fatal [ 26.5.08, 22:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Napadá mě 555ka, ale to spínání kladívkem může být problém, není tam hrana, ale impulsy z cívky... |
|
| Autor: | Matthes [ 26.5.08, 22:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
fatal píše: Napadá mě 555ka, ale to spínání kladívkem může být problém, není tam hrana, ale impulsy z cívky... No ne, kladivko by nebylo pripojene na civku, takze by tam byla hrana, popripade lze jako tvarovac uzit nejaky obvod ... |
|
| Autor: | fatal [ 26.5.08, 22:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: No ne, kladivko by nebylo pripojene na civku, takze by tam byla hrana, popripade lze jako tvarovac uzit nejaky obvod ... Takže 555ka to jistí. |
|
| Autor: | Matthes [ 26.5.08, 22:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
fatal píše: Matthes píše: No ne, kladivko by nebylo pripojene na civku, takze by tam byla hrana, popripade lze jako tvarovac uzit nejaky obvod ... Takže 555ka to jistí. No, ale kdyz potak bude u plynu ... to na vedeni bude dalsi odpor ... nebo ho dat k motoru a tahat za nej lankem? |
|
| Autor: | Martin [ 26.5.08, 22:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Klasika: 555 v zapojení MKO, to je na to přesně dělaný. |
|
| Autor: | fatal [ 26.5.08, 22:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: No, ale kdyz potak bude u plynu ... to na vedeni bude dalsi odpor ... nebo ho dat k motoru a tahat za nej lankem? Toho odporu navíc bych se nebál, záleží na volbě vhodných hodnot poťáku a součástek "jednotky"... Dodatek: Ta 555ka by samozřejmě musela být doplněna o vhodný výkonový stupeň, nejlépe výkonný spínací tranzistor buzený slabším spínacím trandíkem v Darlingtonově zapojení. Takových zapojení jsou určitě všude spousty. |
|
| Autor: | Matthes [ 26.5.08, 22:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A nemel by nekdo cas a chut mu nakreslit schemo? Zacatek je jedno kladivko, pak tvarovac, ta 555, predpokladam tedy ze doba pulzu se nastavuje pomoci nakeho RC - pricemz R menime polohou pedalu. Pak je potreba jeste dat na rozdelovac optickou zavoru, podle ktere se rozhodujeme ktery valec ma palit - to vyzaduje par NANDu ci podobnych brouku. No a pak vyvod na 2 vykonove tranzistory |
|
| Autor: | fatal [ 26.5.08, 22:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tady chce někdo dělat z eMBéčka eMPéÍčko? |
|
| Autor: | Matthes [ 26.5.08, 22:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
fatal píše: Tady chce někdo dělat z eMBéčka eMPéÍčko? Eeee cti zadani |
|
| Autor: | Martin [ 26.5.08, 22:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Hledej 555 MKO. např: http://jirky.webz.cz/index.php?page=casovac_555 http://www.dmu-mez.ic.cz/III_Univerzaln ... _NE555.pdf str.5 atd. Ale neměl bych tedy odvahu něco takového dělat. |
|
| Autor: | CROWACK [ 26.5.08, 22:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
řekl bych že se to bude hodit třeba na plynovku...místo podtlaku... |
|
| Autor: | fatal [ 26.5.08, 22:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: fatal píše: Tady chce někdo dělat z eMBéčka eMPéÍčko? Eeee cti zadani No a? Čím vyšší tlak, tím lépe připravená směs. Dodatek: Ale i u dehtožrouta je nutné brát v úvahu množství nasávaného vzduchu... Tak teda nevím, že by NOS? |
|
| Autor: | Jiri [ 26.5.08, 23:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kluci sama voda ale diky moc za napady myslite ze bych to zvladl doma sam...potenciometr plynu bude hned u motoru tam neni problem potrebuju proste potenciometrem regulovat dobu vstriku.....milisekundy nic jineho |
|
| Stránka 1 z 3 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|