| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| 1,6MPi - voľnobežné otáčky 2000rpm https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=13100 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Huďo [ 19.9.08, 20:50 ] |
| Předmět příspěvku: | 1,6MPi - voľnobežné otáčky 2000rpm |
Páni majstri,kto vie poradiť s felíciou 1,6 MPi (1999) Pri hľadaní príčiny nepravidelného chodu motora mechanik odpojil nasávacie potrubie a vyčistil sprayom aj handrou škrtiacu klapku,neskôr urobil základné nastavenie. Problém bol nakoniec v prasknutej zapaľovacej sviečke Vďaka. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 20.9.08, 12:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
v tom programu na řj. je přispůsobení, po vyčistění klapky, ale někdy to nepomůže musí se přepsat základní hodnoty řj. asi 250 údajů, je na to program u 1.3 MPi, ale na mareli 1.6 to jsem nikdy ani neslyšel, jezdi vesele, nejpozději po stech sartech a ujetí 2000 km se tento jev ztratí |
|
| Autor: | Huďo [ 8.10.08, 20:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ďakujem Milošovi za radu, ale keďže mi to nedalo, pustil som sa do hľadania manuálov a štúdia - Snímač merania teploty chladiacej kvapaliny mal podľa multimetra pri 30° odpor 3000 ohmov pri 80° bol odpor v tolerancii Takže : ukostril som klapku chýbajúcou skrutkou a vymenil som snímač merania teploty chl. kvapaliny Snáď tento referát niekomu pomôže |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 8.10.08, 20:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Huďo píše: Ďakujem Milošovi za radu, ale keďže mi to nedalo, pustil som sa do hľadania manuálov a štúdia - Snímač merania teploty chladiacej kvapaliny mal podľa multimetra pri 30° odpor 3000 ohmov pri 80° bol odpor v tolerancii Takže : ukostril som klapku chýbajúcou skrutkou a vymenil som snímač merania teploty chl. kvapaliny Snáď tento referát niekomu pomôže dal jsi jeden šroubek a tím si ukostřil klapku na plastovém sacím potrubí? nějak vysvětli, nikdy jsem si nevšiml že by se klapka kostřila, nějaký drátek tam, nebo to plastové potrubí je vodivé nebo jak to fachčí |
|
| Autor: | varok [ 8.10.08, 23:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nechci rýpat, ale já jsem to pochopil asi že chyběl šroubek, který je zašroubovaný někde na kov. Ten chyběl a kostra klapky byla zašroubovaná do plastu. Můj kamarád má feldu 1,6 MPi, ale že by klapka byla ukostřená, to jsem si Miloši taky nevšiml. Taky už jednou opravoval klapku, ale v servisu mu museli udělat něco v ŘJ. Na feldách 1,6 prý ty klapky odcházejí často. |
|
| Autor: | Huďo [ 9.10.08, 19:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Doplním: Na mojej felde mám prípojný kábel k škrtiacej klapke ukončený nielen svorkovnicou, ale strčí z neho aj čierny drôt s koncovkou pod skrutku. Ten drôt nebol prisrkutkovaný na kovovej prírube klapky(chýbajúcou skrutkou), ale na plaste medzi vstrekovačmi (amatérskym automechanikom) P.S.: Ten čierny drôt nemá každý motor, ale 1,6Mpi (55kw-1AV) to asi potrebuje Huďo |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 9.10.08, 19:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Huďo píše: Doplním: Na mojej felde mám prípojný kábel k škrtiacej klapke ukončený nielen svorkovnicou, ale strčí z neho aj čierny drôt s koncovkou pod skrutku. Ten drôt nebol prisrkutkovaný na kovovej prírube klapky(chýbajúcou skrutkou), ale na plaste medzi vstrekovačmi (amatérskym automechanikom) P.S.: Ten čierny drôt nemá každý motor, ale 1,6Mpi (55kw-1AV) to asi potrebuje Huďo hudo dobrý příspěvek třeb já prověřím uvidím, je tam kostra v konektoru, no napiš jak se ti daří dál, sám uvidíš, berem to tu jako zkušenosti, pokec, pokud budeš mít problém napiš, zajímavý příspěvek |
|
| Autor: | Huďo [ 9.10.08, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vďaka Miloš, Určite sa ešte ozvem - možno k inej téme, pretože tú feldu mám len rok a už mi pripravila zopár rébusov, ktoré v servise neboli schopní odstrániť, tak som musel použiť vlastný rozum a kapacity domáceho majstra Huďo |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 9.10.08, 21:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Huďo píše: Vďaka Miloš, Určite sa ešte ozvem - možno k inej téme, pretože tú feldu mám len rok a už mi pripravila zopár rébusov, ktoré v servise neboli schopní odstrániť, tak som musel použiť vlastný rozum a kapacity domáceho majstra Huďo jo určitě se ozvi máš tu tým který ti pomůže a o tvé problémy se zajímá miloš |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|