| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| čím to je https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4826 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | dilada [ 16.5.07, 20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | čím to je |
upozornuji, že jsem uplný amater, mam feldu 1.3, začala mi svítit kontrolka dobíjení, při volnoběhu zhasne....dnes mi to ráno při parkování chcíplo a nechtělo to nastartovat, starter vůbec nereagoval, nechala jsem to stat a po pár hodinách to chytlo bez nejmenšího problému a jelo v pohodě. Co to asi může být, může se mi někam dostávat voda, protože po dešti to cuká, než se zahřeje motor. |
|
| Autor: | Drak [ 16.5.07, 21:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Doporučil bych obrátit se na někoho, kdo není úplnej amatér, protože pro bližší určení je potřeba proměřit dobíjecí okruh a silový spoje Baterka-Startér-Alternátor a k tomu je zapotřebí zátěžovej voltmetr a obyč. voltmetr a kupovat si je asi nebude pravý ořechový, podle popisu to vypadá na buď volnej nebo zkorodovanej spoj někde v silové části, jediný, co asi můžeš udělat bez měřáků je zkontrolovat spoje na uvolnění a na čistotu, tzn. kontakty na baterce, tlustej kabel ke startéru, silnější kabel k alternátoru a ukostření u baterky, popřípadě očistit a dotáhnout. |
|
| Autor: | dilada [ 16.5.07, 21:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
díky moc, o víkendu to budu dávat technikovi, jen jsem chtěla vědět, jestli to můžu aspoň trochu zlepšit sama(teda za pomoci tchána). |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 17.5.07, 06:26 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jestli ti kontrolka po startu zhasně a jak zvedneš otáčky tak rožne je alternátor v háji miloš |
|
| Autor: | dilada [ 17.5.07, 07:24 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jakmile zařadim rychlost, tak se kontrolka rozsvítí, když vyřadim shasne |
|
| Autor: | Drak [ 17.5.07, 07:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
| Autor: | dilada [ 17.5.07, 07:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jakmile zastavim, zhasne. Jakmile zařadim začne svítit, ne volnoběh nesvítí. |
|
| Autor: | Drak [ 17.5.07, 07:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A kontrolka se rožne už když zařadíš rychlost, nebo až přidáš plyn a rozjíždíš se? |
|
| Autor: | dilada [ 17.5.07, 07:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
až když se rozjíždim |
|
| Autor: | dilada [ 17.5.07, 07:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
po dešti to špatně startuje a cuká při rozjezdech |
|
| Autor: | Drak [ 17.5.07, 07:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak s největší pravděpodobností bude chyba v dobíjecí soupravě, nebo spojích mezi ní, ale chce to proměřit a bez zkušeností se do toho nepouštět. |
|
| Autor: | dilada [ 17.5.07, 07:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ok, díky.jen jsem chtěla vědět co to může dělat |
|
| Autor: | Barbone [ 17.5.07, 12:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pokud ti to cuka mas vlhkost v rozdelovaci |
|
| Autor: | dilada [ 18.5.07, 20:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
tak a je to, vyměnil se alternátor a šlape to jako hodinky. Díky moc všem za odpovědi |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|