Škoda TechWeb
https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/

čím to je
https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4826
Stránka 1 z 1

Autor:  dilada [ 16.5.07, 20:54 ]
Předmět příspěvku:  čím to je

upozornuji, že jsem uplný amater, mam feldu 1.3, začala mi svítit kontrolka dobíjení, při volnoběhu zhasne....dnes mi to ráno při parkování chcíplo a nechtělo to nastartovat, starter vůbec nereagoval, nechala jsem to stat a po pár hodinách to chytlo bez nejmenšího problému a jelo v pohodě. Co to asi může být, může se mi někam dostávat voda, protože po dešti to cuká, než se zahřeje motor.

Autor:  Drak [ 16.5.07, 21:37 ]
Předmět příspěvku: 

Doporučil bych obrátit se na někoho, kdo není úplnej amatér, protože pro bližší určení je potřeba proměřit dobíjecí okruh a silový spoje Baterka-Startér-Alternátor a k tomu je zapotřebí zátěžovej voltmetr a obyč. voltmetr a kupovat si je asi nebude pravý ořechový, podle popisu to vypadá na buď volnej nebo zkorodovanej spoj někde v silové části, jediný, co asi můžeš udělat bez měřáků je zkontrolovat spoje na uvolnění a na čistotu, tzn. kontakty na baterce, tlustej kabel ke startéru, silnější kabel k alternátoru a ukostření u baterky, popřípadě očistit a dotáhnout.

Autor:  dilada [ 16.5.07, 21:44 ]
Předmět příspěvku: 

díky moc, o víkendu to budu dávat technikovi, jen jsem chtěla vědět, jestli to můžu aspoň trochu zlepšit sama(teda za pomoci tchána).

Autor:  slovacek.milos [ 17.5.07, 06:26 ]
Předmět příspěvku: 

jestli ti kontrolka po startu zhasně a jak zvedneš otáčky tak rožne je alternátor v háji miloš

Autor:  dilada [ 17.5.07, 07:24 ]
Předmět příspěvku: 

jakmile zařadim rychlost, tak se kontrolka rozsvítí, když vyřadim shasne

Autor:  Drak [ 17.5.07, 07:32 ]
Předmět příspěvku: 

:shock: I při stojícím autě?

Autor:  dilada [ 17.5.07, 07:36 ]
Předmět příspěvku: 

jakmile zastavim, zhasne. Jakmile zařadim začne svítit, ne volnoběh nesvítí.

Autor:  Drak [ 17.5.07, 07:41 ]
Předmět příspěvku: 

A kontrolka se rožne už když zařadíš rychlost, nebo až přidáš plyn a rozjíždíš se?

Autor:  dilada [ 17.5.07, 07:45 ]
Předmět příspěvku: 

až když se rozjíždim

Autor:  dilada [ 17.5.07, 07:47 ]
Předmět příspěvku: 

po dešti to špatně startuje a cuká při rozjezdech

Autor:  Drak [ 17.5.07, 07:48 ]
Předmět příspěvku: 

Tak s největší pravděpodobností bude chyba v dobíjecí soupravě, nebo spojích mezi ní, ale chce to proměřit a bez zkušeností se do toho nepouštět.

Autor:  dilada [ 17.5.07, 07:50 ]
Předmět příspěvku: 

ok, díky.jen jsem chtěla vědět co to může dělat

Autor:  Barbone [ 17.5.07, 12:33 ]
Předmět příspěvku: 

pokud ti to cuka mas vlhkost v rozdelovaci

Autor:  dilada [ 18.5.07, 20:16 ]
Předmět příspěvku: 

tak a je to, vyměnil se alternátor a šlape to jako hodinky. Díky moc všem za odpovědi :D

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/