Škoda TechWeb
https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/

Dynamo
https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4888
Stránka 1 z 1

Autor:  Stipl [ 20.5.07, 16:29 ]
Předmět příspěvku:  Dynamo

Lidi otázku: proč se doted u některých motorových vozidel (traktorů,aut,atd.) používají dynama a ne alternátory?jakou má výhodu dynamo od altíku?

Autor:  Jarda S. [ 20.5.07, 16:32 ]
Předmět příspěvku: 

nemusí bejt usměrňovač :wink: ( v altíku diody)

Autor:  michalkatka [ 20.5.07, 17:33 ]
Předmět příspěvku: 

a keď nemáš baterku stačí roztlačiť a ideš.... pri alternátore potrebuješ napätie aby si ho nabudil, dynamo sa nabudí samé...
a dynamo má horší priebeh napätie, ak by si to dal na osciloskop tak by si videl, a dynamo má o mnoho menšiu účinnosť ako altík.

Autor:  DRYVER [ 20.5.07, 17:35 ]
Předmět příspěvku: 

A jeste dynamo na volnobech skoro nedobiji narozdil od altiku 8)

Autor:  michalkatka [ 20.5.07, 17:37 ]
Předmět příspěvku: 

DRYVER píše:
A jeste dynamo na volnobech skoro nedobiji narozdil od altiku 8)


jj

Autor:  Stipl [ 20.5.07, 20:14 ]
Předmět příspěvku:  l

Já sem se zase někde dočetl že dynamo se ještě doted používá u nějakých vozidle ale nevím u jakých a proč se používá!proto bych to chtěl vědět!

Autor:  Šemik [ 21.5.07, 14:39 ]
Předmět příspěvku: 

Tak možná někde u vojáků kde horzí zničení polovodičů elmg. vlnou ale jinak fakt nevim nevim kde by mohlo mít dynamo výhodu před altíkem... :?:

Autor:  ventYl [ 22.5.07, 14:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: l

Stipl píše:
Já sem se zase někde dočetl že dynamo se ještě doted používá u nějakých vozidle ale nevím u jakých a proč se používá!proto bych to chtěl vědět!


nebudu to starsie maluchy? :) tie sa este pouzivaju a pomerne dlho pouzivali dynama.

Autor:  Kachnis [ 22.5.07, 15:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: l

maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky...

Autor:  ventYl [ 22.5.07, 16:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: l

kachnis píše:
maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky...


no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor.

Autor:  MAJO [ 22.5.07, 19:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: l

ventYl píše:
kachnis píše:
maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky...


no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor.


jj, raz som kamošovi niečo robil na maluchovi, bol to ročník 82 alebo 83 a bolo tam ešte dynamo.

Autor:  Bukaj [ 23.5.07, 07:57 ]
Předmět příspěvku: 

No, hliníkovou hlavu (hlavy) měl i Trabant, to je podle Tebe vyspělejší, než škodovka? :lol:
A s těma Maluchama je to sice pravda, ale tam šlo hlavně o cenu a navíc to není současný vůz, takže je to mimo původní dotaz.
A hliníkovou hlavu měla původně mít už Škoda 1000 MB, ale díky tehdejším okolnostem (nesplnění termínu) zůstalo pouze u prototypů...
...škoda, no... :)

Autor:  ventYl [ 23.5.07, 09:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: l

MAJO píše:
ventYl píše:
kachnis píše:
maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky...


no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor.


jj, raz som kamošovi niečo robil na maluchovi, bol to ročník 82 alebo 83 a bolo tam ešte dynamo.


tak mam to potvrdene, ze maluchy presli od dynama k alternatorom v roku 82, alebo 83, zaviselo to od toho, v ktorom zavode boli vyrobene.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/