| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Dynamo https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4888 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Stipl [ 20.5.07, 16:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Dynamo |
Lidi otázku: proč se doted u některých motorových vozidel (traktorů,aut,atd.) používají dynama a ne alternátory?jakou má výhodu dynamo od altíku? |
|
| Autor: | Jarda S. [ 20.5.07, 16:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
nemusí bejt usměrňovač |
|
| Autor: | michalkatka [ 20.5.07, 17:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a keď nemáš baterku stačí roztlačiť a ideš.... pri alternátore potrebuješ napätie aby si ho nabudil, dynamo sa nabudí samé... a dynamo má horší priebeh napätie, ak by si to dal na osciloskop tak by si videl, a dynamo má o mnoho menšiu účinnosť ako altík. |
|
| Autor: | DRYVER [ 20.5.07, 17:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A jeste dynamo na volnobech skoro nedobiji narozdil od altiku |
|
| Autor: | michalkatka [ 20.5.07, 17:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
DRYVER píše: A jeste dynamo na volnobech skoro nedobiji narozdil od altiku jj |
|
| Autor: | Stipl [ 20.5.07, 20:14 ] |
| Předmět příspěvku: | l |
Já sem se zase někde dočetl že dynamo se ještě doted používá u nějakých vozidle ale nevím u jakých a proč se používá!proto bych to chtěl vědět! |
|
| Autor: | Šemik [ 21.5.07, 14:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak možná někde u vojáků kde horzí zničení polovodičů elmg. vlnou ale jinak fakt nevim nevim kde by mohlo mít dynamo výhodu před altíkem... |
|
| Autor: | ventYl [ 22.5.07, 14:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: l |
Stipl píše: Já sem se zase někde dočetl že dynamo se ještě doted používá u nějakých vozidle ale nevím u jakých a proč se používá!proto bych to chtěl vědět! nebudu to starsie maluchy? :) tie sa este pouzivaju a pomerne dlho pouzivali dynama. |
|
| Autor: | Kachnis [ 22.5.07, 15:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: l |
maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky... |
|
| Autor: | ventYl [ 22.5.07, 16:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: l |
kachnis píše: maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky... no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor. |
|
| Autor: | MAJO [ 22.5.07, 19:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: l |
ventYl píše: kachnis píše: maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky... no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor. jj, raz som kamošovi niečo robil na maluchovi, bol to ročník 82 alebo 83 a bolo tam ešte dynamo. |
|
| Autor: | Bukaj [ 23.5.07, 07:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No, hliníkovou hlavu (hlavy) měl i Trabant, to je podle Tebe vyspělejší, než škodovka? A s těma Maluchama je to sice pravda, ale tam šlo hlavně o cenu a navíc to není současný vůz, takže je to mimo původní dotaz. A hliníkovou hlavu měla původně mít už Škoda 1000 MB, ale díky tehdejším okolnostem (nesplnění termínu) zůstalo pouze u prototypů... ...škoda, no... |
|
| Autor: | ventYl [ 23.5.07, 09:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: l |
MAJO píše: ventYl píše: kachnis píše: maluchy asi neeeee, uz pred 20ti rokama meli hlinikovy hlavy..ty byly vymakanejsi nez skodovky... no... byvaly spoluziak je maluchar, raz som si nejake forum cital a tusim, ze alternatory sa tam zacali davat az v polke 80. rokov, ak nie este neskor. jj, raz som kamošovi niečo robil na maluchovi, bol to ročník 82 alebo 83 a bolo tam ešte dynamo. tak mam to potvrdene, ze maluchy presli od dynama k alternatorom v roku 82, alebo 83, zaviselo to od toho, v ktorom zavode boli vyrobene. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|