| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| stěrače https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=7400 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Butch [ 7.11.07, 22:22 ] |
| Předmět příspěvku: | stěrače |
vim ze nekteri z vas sou machri na takove ..."vychytavky" uz jste mi hodne krate pomohli , nebyt vas tak mam auto rozsekane z nervu! |
|
| Autor: | DRYVER [ 7.11.07, 22:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: stěrače |
Butch píše: vim ze nekteri z vas sou machri na takove ..."vychytavky" uz jste mi hodne krate pomohli , nebyt vas tak mam auto rozsekane z nervu! Tak musis ten motorek vytahnout ven a tam kde vystupuje hridelka pro tahlo steracu, tak z druhe starny je takovy plastovy kryt co drzi na 4 sroubech. uprostred jsou myslim 4 draty. Tak ten kryt sundat uvidis kde je problem - muze se jen odehnout plisek od kontaktu, nebo to vicko prasklo, nebo se vevnitr neco rozpadlo ... Prvni krok je vythnout motorek ven a kuchnout ho. |
|
| Autor: | ventYl [ 8.11.07, 00:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
alebo obecny popis problemu: zlyhala elektronika dobehu stieracov |
|
| Autor: | cyz [ 8.11.07, 00:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: stěrače |
DRYVER píše: Butch píše: vim ze nekteri z vas sou machri na takove ..."vychytavky" uz jste mi hodne krate pomohli , nebyt vas to vicko prasklo, nebo se vevnitr neco rozpadlo ... Prvni krok je vythnout motorek ven a kuchnout ho. Ještě zkus zahýbat s kontaktama u lucasů (zespoda pod pravou páčkou) tenhle problém jsem s tím měl já, jak idiot jsem všechno měřil, zkoušel (řešil jsem to tady na fóru pěkně dlouho), všechno bylo v pořádku ale doběh nefungoval, tak jsem ve vzteku dal pořádnou ránu pěstí do volantu a stěrače doběhly zpátky....no a už jsem byl doma |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.11.07, 09:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: stěrače |
Butch píše: vim ze nekteri z vas sou machri na takove ..."vychytavky" uz jste mi hodne krate pomohli , nebyt vas tak mam auto rozsekane z nervu! najprv skús pri zapnutom zapaľovaní na konektore čo ide do motorčeka stierača cervený vodič či je na ňom plus, ak je tak rozober motorček, ak nieje tak je chyba niekde v kabeláži... |
|
| Autor: | Šemik [ 8.11.07, 12:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Co je to za auto? U 120 občas bývá rozlomen onen zadní bakelitový kryt převodky čímž pádem jsou kontakty doběhu nedostatečněš ovládány čim jsou jen extrémně špinavé. Někdy to může být i přímo v lukasu pod volantem, nejen špatný kontakt ve svorkovnici ale viděkl jsem i tvrdě zlomený vodič. |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.11.07, 21:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: Co je to za auto? U 120 občas bývá rozlomen onen zadní bakelitový kryt převodky čímž pádem jsou kontakty doběhu nedostatečněš ovládány čim jsou jen extrémně špinavé. Někdy to může být i přímo v lukasu pod volantem, nejen špatný kontakt ve svorkovnici ale viděkl jsem i tvrdě zlomený vodič. ak mu nejde iba dobeh v lukasoch by to byť nemalo, nakoľko plus pre dobeh stieračov ide zo zapaľovania, čiže by to malo ísť s 2 poistky, alebo niekde zo svorky 15... ten zadný bakelitový kryt to byť môže - veľmi častá závada. |
|
| Autor: | Šemik [ 8.11.07, 21:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Plus ano, ale přes lucas se to kostří. |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.11.07, 21:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: Plus ano, ale přes lucas se to kostří. ale ak mu stierače idú tak to kostrou nebude, nejde mu iba dobeh... |
|
| Autor: | Drak [ 8.11.07, 21:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nebo urvaná kostra pod šroubkem motorku, ta je přímo na doběh. |
|
| Autor: | Šemik [ 8.11.07, 21:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michalkatka píše: Šemik píše: Plus ano, ale přes lucas se to kostří. ale ak mu stierače idú tak to kostrou nebude, nejde mu iba dobeh... No vždyť |
|
| Autor: | Drak [ 8.11.07, 22:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Bude, stačí plus od klíčku a právě ten modrej drátek s očkem, co se strká pod šroubek motorku stěračů, je u něj i kostra ventilátoru. |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.11.07, 22:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Drak píše: Nebo urvaná kostra pod šroubkem motorku, ta je přímo na doběh. však to nie je hlavná kostra pre celý motorček? |
|
| Autor: | Drak [ 8.11.07, 22:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
U 120 ne, je to kostra doběhu, hlavní kostra se pouští přes luccase. Favo to má jako hlavní kostru a přes luccase se pouští plus, na doběh to má plus. |
|
| Autor: | Šemik [ 8.11.07, 22:10 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No, u Rapida jsem se taky potýkal s nefunkčním doběhem. Pomohla až výměna páčky, ta stará měla zlámaný nějaký drát, už nevím přesně který. Je ale fakt že todle co píšu je pro verzi s cyklovačem, kdy páčka poskytne řídicím obvodům cyklovače kostru.. No prostě by to chtělo aby napsal co má za auto, a zda-li má cyklovač či nikoli Hlavně že je tady toto |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|