| Škoda TechWeb https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Cidlo teploty vody https://mx01.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=9265 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Jonny [ 25.2.08, 18:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Cidlo teploty vody |
Zdarec lidi ! na leto si chcem dat upravu ze : namiesto spinaca ventilatora na chladici ( sahara sa to tu asi vola ) dam cidlo teploty vody lebo ten parchant ventak sa zapinal kedy sa mu chcelo a tak mam spinac vyvedeny na palubke ale neviem kedy ho zapnut ... a ked tam bude to cidlo a budem videt teplotu vody tak ho zapnem podla potreby aj sam . potrebujem vedet ci sa to da nako zbastlit ... Diiiiiiik |
|
| Autor: | Kachnis [ 25.2.08, 18:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Cidlo teploty vody |
bud to udelej jako semik , ze budes mit na motoru tisic cidel anebo na to pujdes elektronicky, ze si pujsis signal od teplomeru a tim budes spinat nejakej ten tranzistor a ten ti cvakne relatko k vetraku |
|
| Autor: | Drak [ 25.2.08, 18:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Na co budeš mít dva teploměry? Větrák se zapíná v kopcu, nebo při popojíždění v koloně, a to poznáš, jak yti začne teplota lízt přes 90°, tak to zapni. |
|
| Autor: | Jonny [ 25.2.08, 18:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Drak píše: Na co budeš mít dva teploměry? Větrák se zapíná v kopcu, nebo při popojíždění v koloně, a to poznáš, jak yti začne teplota lízt přes 90°, tak to zapni. no ved hej ale uz sa mi viac krat stalo ze nezapol ani po vareni a okrem toho ja mam taky besny termostat ze otvara pri 92 st. a vypina pri 70 st. |
|
| Autor: | Šemik [ 25.2.08, 20:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kup čidlo na 85°C a dej ho normálně do chladiče, samozřejmě přes relé a budeš to mít. Je to spolehlivé a zapíná to včas |
|
| Autor: | Jonny [ 25.2.08, 20:31 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: Kup čidlo na 85°C a dej ho normálně do chladiče, samozřejmě přes relé a budeš to mít. Je to spolehlivé a zapíná to včas ked mna laka predstava ze budem panom teploty vody a ze mi pribudne budik na palubku .... to uz bude 4 planovany |
|
| Autor: | Šemik [ 25.2.08, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jonny píše: Šemik píše: Kup čidlo na 85°C a dej ho normálně do chladiče, samozřejmě přes relé a budeš to mít. Je to spolehlivé a zapíná to včas ked mna laka predstava ze budem panom teploty vody a ze mi pribudne budik na palubku .... to uz bude 4 planovany No dělej jak myslíš, to 85°C čidlo je dobré a je to jednoduché. |
|
| Autor: | Jonny [ 25.2.08, 20:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: No dělej jak myslíš, to 85°C čidlo je dobré a je to jednoduché. No ano pane ... ale ja som spravil topic aby som zistil ci sa to da ( nabastlit cidlo teploty namiesto toho spinaca ... ) asi serem na to .... kupim spinac .... |
|
| Autor: | Šemik [ 25.2.08, 20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No nabastlit se tam samozřejmě dá, ale k čemu by ti to proboha bylo, znát teplotu vody v chladiči? |
|
| Autor: | Jonny [ 25.2.08, 20:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: No nabastlit se tam samozřejmě dá, ale k čemu by ti to proboha bylo, znát teplotu vody v chladiči? Aby som vedel ci spinac funguje ( ak auto zacne varit uz je neskoro ... ) |
|
| Autor: | varok [ 27.2.08, 19:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Mě by jen zajímalo na co používat ještě jeden teploměr chladící kapaliny? Já bych si udělal raději nějaký lektrický obvod, který by byl napojen na nynější čidlo teploty a třeba LED diodou nebo pípátkem by ohlásil příliš velkou teplotu. To znamená že např. při 100 stupních by se rožla LEDka nebo začal pípat pípák a ty by jsi zapl ventilátor. |
|
| Autor: | Kachnis [ 27.2.08, 19:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jenze tohle zapojenicko je zavisly na napeti ve voze..kdyz to schematko najdu, hodim ho sem,ale najdu ho az o vikendu a na net prijdu az v pondeli.. |
|
| Autor: | Šemik [ 27.2.08, 23:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Do budky termostatu cidlo z chladice favorita, jakmile je nad 97°C tak se to sepne a je to |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|