Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 17:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Pomozte: Alternator 
Autor Zpráva

Registrován: 5.1.09, 21:45
Příspěvky: 3
Příspěvek Pomozte: Alternator
caute vsetci potreboval by som nejaky sposobom premerak regulator na altiku multimetrom, a aj samotny alternator by som potreboval zmerat, poradte prosim ako


5.1.09, 22:32
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Koukni do věštecké koule, ta ti to poví a až to budeš vědět tak nám ji půjč, my se jí zeptáme co je to za alternátor a odpovíme.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


5.1.09, 22:39
Profil

Registrován: 5.1.09, 21:45
Příspěvky: 3
Příspěvek 
je to altik zo stareho facka


5.1.09, 22:41
Profil

Registrován: 3.7.06, 20:48
Příspěvky: 547
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Pomozte: Alternator
miki494 píše:
caute vsetci potreboval by som nejaky sposobom premerak regulator na altiku multimetrom, a aj samotny alternator by som potreboval zmerat, poradte prosim ako


Regulátor můžeš akorát vyzkoušet že obal ukostříš to znamená mínus pól aku a na ten drátek co z něj vede dáš plus pól aku. Na uhlíky připoj žárovku třeba 21W a pokud bude svítit tak to znamená že pokud ho dáš do altíku tak bude budit, ale aby jsi vyzkoušel jestli reguluje musel by si napětí zvednout až třeba 15V a pokud by zhasla tak regulátor je funkční někdy je vypnutí při 14-14.5 V. Pokud by svítila i při 15 já už bych ho nepoužil , takže z toho vyplývá že nejlepší je na to zdroj s plynulou regulací napětí na aku to asi nevyzkoušíš.Druhý způsob je nechat ho v altíku a připojíš kostru a plus dáš na svorku D+ a měla by začít magnetovat(lepit řemenice ) a znovu zvedáš napětí až přestane.
A co se týče samotného altíku tak diody nezměříš pokud můstek neodpájíš od statorového vinutí to znamená že složený ho neproměříš, zde ti snad pomůže jedině zkoušecí stolice.A pokud je starší doporučuji rozebrat a minimálně proměřit často se uvolňuje můstek a diody odcházejí a taky už vyměnit ložiska.Takže nejrychlejší způsob jak ho vyzkoušet je namontovat na auto a změřit nabíjení. Snad jsem to napsal dobře. :D


6.1.09, 04:53
Profil

Registrován: 5.1.09, 21:45
Příspěvky: 3
Příspěvek 
velmi pekne dakujem presne toto som potreboval zistit


6.1.09, 17:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.012s | 10 Queries | GZIP : Off ]