Zvyšení výkonu u Feldy 1,3MPi
Zvyšení výkonu u Feldy 1,3MPi
| Autor |
Zpráva |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
fatal píše: Podle normy. Mám dojem, že těch 50kW u MPi je výkon komplet motoru s příslušenstvím na setrváku (tj. bez převodovky).
aha, takze na ceste mozno tak 42 
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 29.5.08, 15:01 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
bitmap
Registrován: 4.5.08, 00:11 Příspěvky: 658
|
Tady je to samy chytrolin
Kolik aut uz jste vy osobne brzdili, ze se takhle posmivate, hm?
To, ze tyhle motory v dobrem stavu a pri pravidelne udrzbe maji mezi 55-63kW je neoddiskutovatelny fakt a na tom stavi i tihleti chiptuningari.
Nerikam, ze co 100,000 najetych kilometru, to 10kW navic, to muze vymyslet jen idiot, ale vemte v potaz, ze tech 50kW je udavano pro syrovy, nezajety motor. Provozem se opotrebovava, zvetsuji se vule mezi jednotlivymi castmi a tim se snizuje i "ztratovy vykon", ktery je treba pro prekonavani techto odporu a to same se deje i v prevodovce, takze motor ma "vykon" porad stejny, jen se ho diky nizsim stratam dostane vice ke kolum.
Samozrejme to plati jen odsad podsad, takze pokud ma nekdo zapecene krouzky a predchozich 7 majitelu jeho auta olej misto vymen jen dolevalo, tak se nedivim, ze mu to po 115,000km nejede.
|
| 29.5.08, 15:35 |
|
 |
|
bitmap
Registrován: 4.5.08, 00:11 Příspěvky: 658
|
deekay: ted jsem se letmo dival v Garazi na tvoje auto a pokud tam mas jen ty upravy, ktere tam mas postnute, tak se vubec nedivim, ze ti to nejede.
Mas vubec upravene saci potrubi, karburator, spravne osazeni karburatoru a spravne odladenou regulaci predstihu?
Ta hlava je taky udelana jakoby mela jezdit zavody, ne do auta na denni provoz.
|
| 29.5.08, 15:52 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
tiff píše: deekay: ted jsem se letmo dival v Garazi na tvoje auto a pokud tam mas jen ty upravy, ktere tam mas postnute, tak se vubec nedivim, ze ti to nejede. Mas vubec upravene saci potrubi, karburator, spravne osazeni karburatoru a spravne odladenou regulaci predstihu? Ta hlava je taky udelana jakoby mela jezdit zavody, ne do auta na denni provoz.
videl si tu hlavu ze vies ako je upravena??
sanie je upravene k hlave, rozdelovac zatial seriovy, ale budem ho menit, karburator ma vacsie trysky ale tiez sa bude ladit
a inac otvorene: si drzy
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 29.5.08, 15:58 |
|
 |
|
bitmap
Registrován: 4.5.08, 00:11 Příspěvky: 658
|
Omlouvam se, jestli se te moje slova nejak dotkla, nemel jsem to v umyslu.
Hlavu jsem videl jen na obrazcich, co mas vystavene ve svem vlakne, vic mi videt netreba.
Pokud nebudes povazovat moji otazku za impertinentni: jak mas osazeny karburator?
|
| 29.5.08, 16:04 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
tiff píše: Omlouvam se, jestli se te moje slova nejak dotkla, nemel jsem to v umyslu. Hlavu jsem videl jen na obrazcich, co mas vystavene ve svem vlakne, vic mi videt netreba. Pokud nebudes povazovat moji otazku za impertinentni: jak mas osazeny karburator?
nic sa nestalo
zatial je zmenena tryska 2 stupna ale bohuzial na LEKRi su vzdusniky lisovane takze vymenit ich bude zrejme problem
rozmyslam nad inym karburatorom (napr pierburg z kadeta ktory je od serie osadeny vacsimi priemermi)
zatial uvidime, uprava nie je dokoncena, musime to este otestovat na odladenom rozdelovaci, vymyslet co s karbecom...
hlavu upravoval gemini a mne staci videt co jeho motory uz dokazali, to je viac ako nejake tvrdenie
prace je na tom motore este hodne, hlavne ladenie
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 29.5.08, 16:14 |
|
 |
|
bitmap
Registrován: 4.5.08, 00:11 Příspěvky: 658
|
Prave, to ladeni je na tom vsem vzdycky nejhorsi, tak preju pevne nervy a dobre placenou praci
Nemel bys nejaky link, na ty "geminiho" motory? Zatim jsem se s nim nikde nesetkal, asi to nebude nejaka proflaknuta firma.
Nerikam, ze ta hlava je spatna, ale podle tech obrazku mi prijde upravena trosku prilis na to, ze auto pouzivas normalne na kodrcani ve meste - a to samozrejme nemyslim jako kritiku, jen takovy postreh.
|
| 29.5.08, 16:26 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
tiff píše: Prave, to ladeni je na tom vsem vzdycky nejhorsi, tak preju pevne nervy a dobre placenou praci  Nemel bys nejaky link, na ty "geminiho" motory? Zatim jsem se s nim nikde nesetkal, asi to nebude nejaka proflaknuta firma. Nerikam, ze ta hlava je spatna, ale podle tech obrazku mi prijde upravena trosku prilis na to, ze auto pouzivas normalne na kodrcani ve meste - a to samozrejme nemyslim jako kritiku, jen takovy postreh.
dik
je to podobna uprava ako favorit sprint co bola normalna homogovana uprava od MTXu pre bezny provoz
www.geminiacing.org
je to jeden clovek
http://skoda-virt.cz/cz/clanky/nabidky- ... anal-hlav/
http://www.youtube.com/user/GeminiRacing
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 29.5.08, 16:36 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
deekay píše: je to podobna uprava ako favorit sprint co bola normalna homogovana uprava od MTXu pre bezny provoz
Favorit Sprint nebyla úprava od MTX ale od Autospektrum 2000 Mariánské lázně viz... http://auta5p.eu/zkusenosti/skoda_favorit/favorit.htm
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 29.5.08, 17:58 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
ju, pardon
edit: prave odtialto to poznam, ale co som pocul tak ta uprava bola navrhnuta a homologovana v MTX a potom ju boli opravnene vykonavat aj ine firmy
teraz sa uz o tom tazko zistuje cokolvek 
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 29.5.08, 18:11 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
jj to je fakt... já to právě taky znám jen z toho odkazu... možná že je to jak říkáš těžko říct. 
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 29.5.08, 18:16 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Favorit Sprint dělali v MV Renmotor v Mnichově Hradišti a taky to celé dělali sami, musela se tam dát komplet hlava se sáním ventilama výfukovým potrubím a karbcem.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 30.5.08, 08:52 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
Kristensen píše: Favorit Sprint dělali v MV Renmotor v Mnichově Hradišti a taky to celé dělali sami, musela se tam dát komplet hlava se sáním ventilama výfukovým potrubím a karbcem.
O tom není nikde ani zmínka... může to tak být a nemusí... kdo ví. Jediná firma u které to je prokazaný je Autospektrum. To jestli stím přišlo MTX nebo firma jak říkáš ty už jsou dneska jen spekulace a nikdo to neví přesně. 
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 30.5.08, 11:51 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Neex píše: Kristensen píše: Favorit Sprint dělali v MV Renmotor v Mnichově Hradišti a taky to celé dělali sami, musela se tam dát komplet hlava se sáním ventilama výfukovým potrubím a karbcem. O tom není nikde ani zmínka... může to tak být a nemusí... kdo ví. Jediná firma u které to je prokazaný je Autospektrum. To jestli stím přišlo MTX nebo firma jak říkáš ty už jsou dneska jen spekulace a nikdo to neví přesně. 
No já neřikám že to vymysleli ale že to dělali sami, vačky, hlavy, sání, karbce, výfuky. Dokonce snad jestli neměli brzdu ale to už si nepamatuju.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 30.5.08, 12:01 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
Kristensen píše: No já neřikám že to vymysleli ale že to dělali sami, vačky, hlavy, sání, karbce, výfuky. Dokonce snad jestli neměli brzdu ale to už si nepamatuju.
Však jo... možná že to opravdu bylo tak že původně to pocházelo od MTX a pak to převzali i jiné firmy jak psal Deekay.
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 30.5.08, 12:04 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|